۵  راهکار برای اینکه رابطه رو به تخریب با همسرتان را ترمیم کنید!

بازسازی رابطه

 

بعضی از همسران پس از مدتی احساس می‌کنند که حس و حال خوب ابتدای زندگیشان از بین رفته و سردی و رخوت جای آن را گرفته و از این موضوع رنج می‌برند.

نگران نباشید !!

چون هر موقع که شما تصمیم بگیرید می‌توانید آسیب‌ها را جبران کنید مهم این نکته است “خودتان بخواهید”

پنج راهکاری که در ادامه بیان می‌شود می‌تواند کمک به‌سزایی برای ترمیم روابطتتان باشد.

۱- همسرتان را آنگونه که هست بپذیرید.

در دفتری فهرستی از تقصیرات و اشتباهاتش بنویسید و در صفحه‌ای دیگر فهرستی از نکات مثبتش. یک نگاه طولانی به تقصیرات و اشتباهاتش بیندازید و بعد آن صفحه را ببندید و صفحه‌ای را که نکات مثبتش را نوشته‌اید بارها و بارها بخوانید و به آن‌ها فکر کنید. هر گاه که ناراحت یا عصبانی یا غمگین و یا شاد هستید، به آن مراجعه کنید.

۲- هر روز همسرتان را مورد ستایش قرار دهید.

اگر نمی‌دانید چگونه و از کجا شروع کنید، به لیست نکات مثبت همسرتان رجوع کنید. از بدنش، زیبایی‌هایش، توانمندی‌هایش و ویژگی‌های خوبش با احساس به او صحبت کنید تا غرور خرد شده‌اش ترمیم شود. این کار باعث می‌شود که او احساس دیده شدن داشته باشد و از وجود خودش لذت ببرد و عزت نفس و اعتماد به نفسش بالا برود.

۳- با روشش سازگار شوید.

خانواده‌اش، دوستانش، غذاهای مورد علاقه‌اش و … کلا سبک زندگی‌اش را به مانند چیزهای مورد علاقه خودتان بپذیرید. از تغییراتی که می‌خواهد در دکوراسیون منزل ایجاد کند استقبال کنید. این عمل شما باعث می‌شود که او احساس متعلق بودن به خانه و زندگی پیدا کند و خودش را عامل ببیند نه معلول. طوری رفتار کنید که تفاهم واقعی را کاملا احساس کند .

۴- همه کارهایی را که همسرتان برای شما انجام داده مورد قدردانی قرار دهید.

سعی کنید کوچکترین لطفی را که همسرتان به خودتان و یا خانواده‌تان می‌کند را پر رنگ ببینید و خالصانه به او بگویید: متشکرم! تشکرتان را در کلمات، رفتار و عمل نشان دهید.  همه کارهایی که همسرتان برایتان انجام میدهد را خیلی بزرگ ببینید. هرگز نگویید این کار که مهم نبود ….. و یا اینکه وظیفه اش بود…. واقعا قدردان باشید و قدردانی خود را بیان کنید، این کار باعث میشود که او برای هر موضوعی با میل بیشتری اقدام کند.

علاوه بر این موضوع فرهنگ دیده شدن و تشکر و قدردانی را در خانواده خود رایج کرده اید که بیشترین سود آن را خودتان خواهید برد چون همه کارهای شما در منزل دیده میشود و قدردانی میشود.

۵- بعد از آمدن همسرتان به منزل به هیچ کس زنگ نزنید. بیشتر وقتتان را با همسرتان بگذرانید.

شما ساعت‌های متمادی در اختیار دارید تا با دوستان و آشنایانتان تماس بگیرید، پس ساعت‌هایی که همسرتان در منزل است از این کار اجتناب کنید و به همه بگویید که من تا قبل از آمدن همسرم می‌توانم با شما وقت بگذرانم چون زمانی که همسرم در خانه هست تمام وقت من متعلق به خانواده‌ام می‌باشد. این کار شما باعث می‌شود که همه حد و مرز حریم زمانی شما را بدانند و در آن زمان با شما تماس نگیرند. با این کار علاوه بر اینکه آرامش و عشق را به همسرتان هدیه میدهید به دیگران هم اطلاع میدهید که وقت حضور همسرم در منزل برای من از هر چیز دیگر گرانبهاتر و ارزشمندتر است.

باز هم نگران نباشید!!

شاید برایتان سوال پیش بیاید من پس از چند سال چگونه می‌توانم روش زندگیم را عوض کنم؟

خیلی راحت است، کافی است که تصمیم بگیرید و واقعا بخواهید که تغییر کنید.

بنا به فرمایش مولای متقیان علی علیه السلام وای به حال کسی که امروزش با دیروزش مثل هم باشد.

امتحان کنید و نتایج شیرین زندگیتان را با دیگران در میان بگذارید.

 

 

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *