مواردی که هرگز نباید به همسرمان بگوییم!

 

عشق

بسیاری از زوج‌ها پس از ازدواج فکر می‌کنند علامت صمیمی و یکرنگ شدن با همسرشان در این است که می‌توانند از هر نوع لحن یا کلامی در محاوره‌های خود استفاده کنند، غافل از اینکه یکی شدن و یکرنگ شدن به این معنی است که هر چه بر خود نمی‌پسندی بر همسرت هم نپسند.

باید زوجین موقع صحبت کردن به این نکته توجه داشته باشند که آیا اگر این جملاتی که می‌خواهند به همسرشان بگویند، همسرشان به آن‌ها بگوید چه احساس و واکنشی پیدا می‌کنند؟

اگر هر شخصی برای خودش احترام و ارزش قائل باشد باید بداند که همسرش شخصی است که از بین همه مردم کره زمین توسط او انتخاب شده پس ارزش و احترام او نباید از خود شخص کمتر باشد، پس باید مواظب تمام کلماتی که بیان می‌کنند باشند.

 

در ادامه به چند مورد کلیدی در این رابطه اشاره می‌کنم:

 

1- هرگز از کلمه “همیشه” در جملاتتان استفاده نکنید.

اگر موردی پیش آمد که شما در آن لحظه از رفتار همسرتان ناراحت شدید، هرگز نگویید که تو “همیشه ” همین رفتار را انجام می‌دهی.

این جمله باعث میشود که همسرتان احساس کند که تمام لطف و محبتی که در طول زندگی برای شما انجام داده، ندیده گرفته‌اید و به یاد نمی آورید.

مثلا اگر همسرتان ظرف میوه و یا چای خود را روی میز اتاق نشیمن رها کرده ونظم اتاق به هم خورده است، نباید گفت: تو “همیشه”بی نظمی!! حتی اگر این کار چند بار تکرار شده باشد.

چون با شنیدن کلمه “همیشه” عزت نفسش جریحه‌دار خواهد شد.

 

2-کلمه بعدی “هیچوقت” است.

این کلمه هم بار منفی زیادی دارد. بکار بردن این کلمه باعث می‌شود که همسرتان در مقابل شما گارد بگیرد و در آینده سعی نکند که برای خوشحالی شما فعالیتی انجام دهد چون در ضمیر ناخودآگاهش ثبت شده که همسرم”هیچوقت” کارهای خوب مرا نمی‌بیند.

 

3-هرگز در مورد خانواده همسرتان بد صحبت نکنید.

با بد صحبت کردن علاوه بر اینکه همسرتان را خجالت زده کرده‌اید، خودتان راه اهانت به خانواده خودتان را باز نموده‌اید. یعنی با این کارتان به همسرتان اجازه داده‌ایدکه در مواقعی که از خانواده شما دلخور باشد به آنها اهانت کرده و بد بگوید. در واقع عمل متقابل به مثل انجام دهد.

علاوه بر این موضوع زمانی که گوش همسرتان به شنیدن حرف‌های بد در مورد خانواده‌اش عادت کند، اگر هر شخص دیگری در مورد خود شما هم به همسرتان بدگویی کند، همسرتان واکنش منفی نشان نمی‌دهد چون حرف‌های بد درمورد عزیزانش در ذهن ناخودآگاهش عادی جلوه کرده است.

 

4- هرگز چه به عنوان شوخی و یا جدی همسرتان را با القاب زشت و زننده صدا نکنید.

القاب زشت هرگز علامت صمیمیت نیست. خره….، دیوونه….، کچل…، سیاه…، چاقالو….، پاندا….، خنگول….، و…. هرکدام از این عبارات به جای اینکه عشق و علاقه را افزایش دهد و صمیمیت و نزدیکی را بیشتر کند باعث بی ارزش شدن طرفین در ضمیر ناخودآگاهشان خواهد شد.

در صورتیکه اگر به جای این کلمات از عبارات محبت آمیز و عاشقانه استفاده کنند گرمی و علاقه به زندگی بیشتر می‌شود و در ضمیر ناخودآگاهشان برای شنیدن صدای هم لحظه شماری می‌کنند.

 

 

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *