علت طلاق زود هنگام

 

چند دلیل عمده وجود دارد که از افکار اشتباه قبل از ازدواج نشات می‌گیرد. و فرد فکر می‌کند که می‌تواند با ازدواج کردن آن تصواتش را جامه‌ی عمل بپوشاند، در صورتیکه بعد از ازدواج توقعاتش  بوقوع نمی‌پیوندد و باعث بحث و ناراحتی و جدایی می‌شود.

۱. یکی از آن تصورات غلط این است که فکر می‌کنند که همسرشان آنها را کامل می‌کند. در صورتی که هر شخص با خصوصیات منحصر به فرد می‌تواند درصدد رشد و تکامل خود باشد. البته هر دو می‌توانند در یک مسیر درجهت رشد خود باشند، اما اینکه شخص دیگری وسیله‌ی تکامل شخص دیگری باشد تصوری اشتباه است. افراد بعد از ازدواج که متوجه این موضوع می‌شوند فکر می‌کنند که شخص مناسبی را برای ازدواج انتخاب نکرده‌اند پس به فکر جدایی می‌افتند.

 

2. موضوع بعد آن است که چون در لحظه ازدواج در اوج علاقه‌مندی هستند و به قول معروف عشق چشمانشان را کور کرده‌است فکر می‌کنند که طرف مقابل همسر ایده‌آل آنهاست. پس از مدتی که از زندگی مشترک می‌گذرد  ممکن است ایده‌آل‌هایش تغییر می‌کند، یا آنکه همسرش با ایده‌آل‌های فعلی‌اش هماهنگی ندارد پس فکر می‌کند که انتخاب اشتباهی کرده‌است و کار به جدایی می‌کشد.

 

3. سومین دلیل جدائی‌ها این است که ابتدای ازدواج به این فکر می‌کنند که باید همسرشان آنهارا خوشبخت کند یعنی دلیل خوشبخت شدن خودشان را منوط به وجود و حضور شخص دیگری می‌دانند. در صورتیکه ممکن است خوشبختی از نظر هرکدام از آنها متفاوت بوده و هر یک نگرش جداگانه‌ای برای خوشبختی خود داشته باشد.

 

4. و چهارمین دلیل اینکه در ابتدای زندگی فکر می‌کنند که همسرشان نیمه‌ی گمشده‌شان است. البته خیلی خوب است که دو نفر با یک نگرش، افکار، هدف،  ایده و… با هم زندگی را شروع کنند و دریک مسیر گام بردارند ولی اینکه فکر کنند هر کس به تنهایی نمی‌تواند به اوج و به رشد برسد بلکه باید با نیمه‌ی دیگری در این مسیر همگام شود اشتباه است و همین امر و نگرش باعث می‌شود که کار آنها به جدایی بکشد.

 

نتیجه می گیریم که اگر دو شخص با عزت نفس و شناخت کامل از خود تصمیم به ازدواج بگیرند و با این فکر و نگرش که من می توانم در کنار و هم گام با همسرم در مسیر رشد خودم راحت ترپیش بروم قطعا موفق خواهد بود، یعنی فقط خودش را باعث و دلیل رشد یا شکست خود بداند نه دیگری را.

 

 

 

 

 

 

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *